Taklampa 1900-talets mitt.
< 1m
Taklampa 1900-talets mitt.
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Kakelugnsluckor ett par troligen 1700-talets andra hälft.
< 1m
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa 1940-tal.
6m 48s
Bordslampa 1940-tal.
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Max Sauze taklampa Cassiopea 1970-tal.
8m 48s
3 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Loewe, väska, "Puzzle".
1d
Loewe, väska, "Puzzle".
9 900 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Albert Johansson, "Målning".
2d 22 tim
Albert Johansson, "Målning".
21 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Hänge, 18K guld med små briljantslipade diamanter.
6 tim
5 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Howard, fickur, savonett, 51,5 mm.
22m 48s
19 628 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Wladyslaw Chmielinski, stadsvy.
2d 2 tim
13 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK